آسمان آبی

آسمان آبی

سلام
بر توئی که پا به خلوت ما گذاشته ای ؛
خوش آمدی !
اینجا آسمانِ آبی است .
اینجا آسمان همیشه آبی است ،
نه گرد و غباری و نه دود و خاکستری و نه حتی تکهِ ابریُّ و ...
اینجا آسمانش همیشه آبی است ؛
آبیِ آبیِ آبی ،
برای توئی که دوست داری آسمان را همیشه آبی ببینی .
بیا و نظاره کن آنچه را که تو دوست می داری.
بیا و ببین به شرط آنکه اگر خوشت آمد به دوستانت هم خبر دهی که بیایند و ببینند ؛
در ضمن آیا هیچ می دانستی که برای ما مهم است ؟؟؟!!!
اگر برای خودت هم مهم است نظرت را راجع به آنچه که دیده ای برایمان بنویس .
باز هم بیا و یک سری به ما بزن از دیدن دوباره ات خوشحال می شویم بیا قدمت بروی چشم .
یاعلی

طبقه بندی موضوعی

آخرین مطالب

  • ۲۷ ارديبهشت ۹۷ ، ۰۲:۰۶ .
  • ۰۶ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۰:۴۶ سلام

۱۹ مطلب در مهر ۱۳۹۰ ثبت شده است

از دوران بسیار کهن همواره ادیان و فرقه های مذهبی مختلف از نمادها به عنوان نشان و سمبل آرمان و ایده های اقناع کننده خود، و وسیله ای برای همبستگی و نزدیکی میان پیروان خود استفاده کرده و می کنند. این نمادهای مذهبی در اغلب آثار هنری(سفالینه ها، دیوار نوشته ها و نقاشی های) بر جای مانده از سده های دور خود را نشان می دهد.

۲۸ مهر ۹۰ ، ۱۷:۲۹ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۴ نظر

روحانی ارشد بعثه مقام معظم رهبری میزان قبولی حج افراد را وابسته به تغییر رفتارشان دانست و اظهار کرد: اگر فرد تغییر کرد و اخلاقش بهتر شد بدانید که حجش مورد قبول خداوند بوده است.

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام محمود شریفی‌اقدم، از روحانیون ارشد بعثه مقام معظم رهبری در مورد اهداف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی حج، گفت: مهمترین هدفی که از روایات شیعه برای وجوب حج بر می‌آید را می‌توان در حدیثی از امام سجاد (ع) در رابطه با معارف و اسرار حج که به حدیث شبلی معروف است، یافت.
وی در تشریح این حدیث ضمن توصیه همه زائران به قرائت این حدیث، گفت: فردی با نام شبلی که از اصحاب امام سجاد (ع) بود به سفر حج مشرف شد، پس از بازگشت امام سجاد در مورد معارفی که باید در این سفر کسب می‌کرده از وی سؤال کرد، اما پاسخ شبلی به این سؤال‌ها همه منفی بود به نحوی که وی سال آینده حج خود را بر مبنای آموزه‌هایی که از امام سجاد (ع) دریافت کرده بود، تکرار کرد.
براساس گزارش پایگاه بعثه مقام معظم رهبری این روحانی کاروان‌های حج و عمره در بیان بخشی از این حدیث گفت: امام سجاد (ع) از شبلی سؤال کرد، زمانی که به میقات فرود آمدی آیا نیت کرده‌ای که جامه معصیت را از خود بدر آوری و جامه طاعت بپوشی؟ شبلی گفت: نه!؛ امام (ع‌) سؤال کرد: زمانیکه از جامه خود برهنه شدی، آیا نیت کردی که از ریا و نفاق برهنه شوی؟ شبلی گفت: نه!؛ امام(ع) سؤال کردند: زمانی که غسل کردی آیا نیت کردی خویشتن را از بدی‌ها و گناه‌ها شستشو دهی؟ شبلی گفت: نه!.
وی که خود کتابی با عنوان "حدیث شبلی و نقش حج در خودسازی و پیشگیری از گناه" نوشته است، گفت: بسیاری از اسرار خوب حج در این حدیث آورده شده است و از همین حدیث می‌توان استفاده کرد که یکی از مهمترین اهداف حج دستیابی به مسائل اخلاقی و اجتماعی حج است.
حجت الاسلام شریفی اقدم تصریح کرد: آنچه از روایات به خصوص روایات شیعه بر می‌آید این است که یکی از اهداف مهم اخلاقی و اجتماعی و معنوی حج این است که وقتی انسانی به حج مشرف می‌شود، تغییر کند و در هنگام بازگشت دیگر همان فرد قبل نباشد و این مسئله در روایات متعدد مشاهده می‌شود.
وی در ادامه افزود: در روایات آمده شما که به حج مشرف می‌شوید بدانید که همه گناهان شما بخشیده شده است و بنابراین به حجاج دستور داده می‌شود که از همین اکنون زندگی را دوباره شروع کن و مواظب باش که خود را بسازی و گناه نکنی.
حجت‌الاسلام شریفی‌اقدم، میزان قبولی حج افراد را وابسته به تغییر رفتارشان دانست و اظهار کرد: اگر فرد تغییر کرد و اخلاقش بهتر شد بدانید که حجش مورد قبول خداوند بوده است؛ حتی در روایات آمده است که حج افراد در حدی که آنها تغییر می‌کنند، مقبول است.
وی در پایان افزود: مردم ما هم همین انتظار را دارند، خانواده و اطرافیان حجاج هم انتظار دارند تا همانطور که اسم فرد عوض شده و عنوان حاجی پیدا می‌کند؛ اخلاق فرد هم تغییر کرده و بهتر شود. اگر سالیانه که ۱۰۰ هزار زائر به حج می‌روند و باز می‌گردند در برخوردشان با افراد مختلف نشان دهند که تغییر کرده‌اند همین تغییر در سایر اقشار جامعه هم اثر می‌گذارد.

۲۷ مهر ۹۰ ، ۱۷:۲۷ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱ نظر
تهدید حجاج ایرانی/عربستان اعلام برائت از مشرکان را آشوب خواند

به گزارش فارس، در ادامه هماهنگی سیاسی آمریکا و عربستان سعودی و اتهام‌زنی به ایران در خصوص طرحی موسوم به طرح ترور سفیر سعودی در آمریکا، عربستان سعودی در خصوص امنیت زائران و حجاج بیت‌الله الحرام هشدار داد.

به گزارش روزنامه الوطن عربستان، «خالد الفیصل» امیر منطقه مکه و رئیس کمیته مرکزی حج در کنفرانسی خبری اعلام کرد: ما هر سال می‌شنویم که کسانی مدعی برگزاری تظاهراتی در حج می‌شوند و این موضوعی تکراری است. این کشور (عربستان سعودی) برای رفاه و آرامش و امنیت حجاج تلاش می‌کند و اجازه نمی‌دهد چیزی آرامش حج را بر هم بزند یا آشوب یا اغتشاشی در موسم حج یا غیر آن ایجاد شود.

در حالی که عربستان سعودی در شرق خود با اعتراض روزانه مردم این کشور روبه‌روست، پایگاه خبری الجزیره قطر اعلام کرد که این هشدار در خصوص تشدید تنش اخیر عربستان و ایران است.

الجزیره با اعلام این خبر به اقدام زائران و حجاج ایرانی در اعلام برائت از مشرکان در موسم حج اشاره کرد و نوشت که این اقدامی است که مقامات سعودی با آن مخالفند.

هنوز کشتار حجاج ایرانی در ششم ذیحجه موسم حج سال 1366 از اذهان پاک نشده است که این مقام سعودی تلویحا به زائران ایرانی هشدار داد.

امیر منطقه مکه که ریاست کمیته نظارت بر امور حج را نیز بر عهده دارد، اعلام کرد که «در خصوص چالش‌های امنیتی حج، پیش از این و اکنون در این سال، از وزیر کشور شنیده‌ایم که مهم‌ترین مسئولان کشور حفظ امنیت و رفاه حجاج و آرامش آنان است... عربستان پیش از این نیز با این چالش روبه‌رو شده و همیشه بر آن فائق آمده است».

تاکنون بیش از نیم میلیون زائر بیت‌الله الحرام برای ادای فریضه حج وارد عربستان سعودی شده‌اند. سالانه بیش از یک و نیم میلیون زائر برای ادای این فریضه در موسم حج وارد این کشور می‌شوند.

۲۶ مهر ۹۰ ، ۱۷:۳۱ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر
سایت خبری شفاف نوشت : پس از آنکه شاهزاده خالد الفیصل امیر منطقه مکه نسبت به آنچه آشوب در مراسم حج خواند هشدار داد، محمد التونسی سردبیر روزنامه دولتی عکاظ سعودی نیز در مقاله در خصوص هشدار امیر مکه آورده: برخی از حجاج همه ساله دست به اقداماتی می‌زنند که پیامدی جز آشوب و ایجاد مزاحمت برای مردم و دیگر حجاج ندارند. از جمله این حجاج ایرانیان هستند. سخنان سردبیر روزنامه عکاظ در حالی است که روابط ایران و عربستان در روزهای گذشته به شدیدترین دوره خود پس از ماجرای کشتار زائران ایرانی در ماجرای حج سال ۱۳۶۶ شمسی رسیده است.

۲۶ مهر ۹۰ ، ۱۷:۳۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

آقاجان! ببین وقتی حرف می‌زنیم، جوان‌ها بیشتر گریه می‌کنند. اسم شما که می‌آید، ببین این جوان‌های عزیز چه حالی دارند و چه اشکی می‌ریزند؟! دوست دارند. آقا! به حقّ این جوان‌ها یک نگاهی هم به ما بدبخت‌ها کن! ما که عمر و زندگی‌مان را باختیم. آقاجان! گفتند دعا برای فرج کنید تا ظهور به تعجیل بیافتد. آقا جان! مظلوم‌های بحرین را می‌بینید؟! آقاجان بیا نائب و سپه‌سالارت را یاری کن! آقاجان بیا مردم مظلوم بحرین، ایران و مظلومین عالم را یاری کن!

۲۶ مهر ۹۰ ، ۱۶:۵۴ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر
گویند: در بنی اسرائیل عابدی بود، شنید در آن نزدیکی درختی است که مردم آن را می پرستند. عابد در خشم شد و از بهر خدا و تعصّب در دین، تبر بر دوش نهاد و رفت که درخت را بِبُرد. ابلیس به صورت پیری بر او ظاهر شد و ...


وَ مَن اَحسَنُ دیناً مِمّن اَسلَمَ وَجهَهُ لِلّهِ وَ هُوَ مُحسِن 1. خداوند در این آیت مخلصان را می ستاید و اخلاص در اعمال را می پسندد.

گویند: در بنی اسرائیل عابدی بود، شنید در آن نزدیکی درختی است که مردم آن را می پرستند. عابد در خشم شد و از بهر خدا و تعصّب در دین، تبر بر دوش نهاد و رفت که درخت را بِبُرد.

ابلیس به صورت پیری بر او ظاهر شد و پرسید کجا می روی؟ گفت: برای بریدن فلان درخت. ابلیس گفت: برو به کار عبادتت مشغول باش تو را چه کار به این کار؟ عابد سخت بر او آویخت و بر زمین زد و بر سینه او بنشست.

ابلیس گفت: دست از من بدار تا تو را سختی نیکو گویم. دست از وی بداشت. ابلیس گفت: این کار کار پیغمبران است نه تو. عابد گفت: من از این کار باز نگردم. دو بار با ابلیس در آویخت و او را به زمین زد. بار سوم ابلیس گفت: تو مردی درویش هستی و مَؤُنتِ تو با مردمان است. این کار را به دیگران واگذار، من روزی دو دینار زیر بالین تو گذارم که هم هزینه خود کنی و هم به دیگر عابدان دهی.

عابد پیش خود گفت: یک دینار آن صدقه دهم و دینار دیگر خود به کار برم و این کار بهتر از درخت برکندن است که مرا بدان نفرموده اند و من پیغمبر نیستم. دیگر روز دو دینار زیر بالین خود دید و بر گرفت. تا روز سوم که هیچ دیناری بر بالین ندید.

تبر برداشت و عازم بریدن درخت شد. ابلیس در راه رسید و به او گفت: ای مرد! این کار کار تو نیست، و با هم در آویختند. ابلیس او را بر زمین زد و بر سینه او نشست. عابد پرسید: چه شد که آن دو بار من تو را زمین زدم و این بار درماندم؟ گفت: آن دو بار بهر خدا در آویختی و این بار بهر دینار!

اول برای خدا به اخلاص آمدی و از جهت دین خدا خشم گرفتی، خداوند تو را نیرومند ساخت؛ اکنون بهرِ طمع خویش آمدی و از بهر دنیا خشم گرفتی و پیرو هوای نفس خود شدی، لاجرم ناتوان شدی که از مصطفی (ص) پرسیدند اخلاص چیست؟ گفت: این که گویی: پروردگار من خدای یگانه است؛ پس از آن در آنچه مأمور شدی،استوار باشی.

1. سوره نساء، آیه 125.

منبع : البرز نیوز ، برگرفته از تفسیر ادبی ـ عرفانی کشف الاسرار،تلخیص و نگارش از حبیب الله آموزگار، ص 222.

۲۵ مهر ۹۰ ، ۱۶:۵۷ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱ نظر
عکس ها در ادامه مطلب.

۲۵ مهر ۹۰ ، ۱۴:۲۶ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر
کامران نجف زاده که تازه دیشب ـ یکشنبه شب ـ از مأموریت به قول خودش پر ماجرای لیبی برگشته، نکات جالب و مهمی را پیرامون چند مسئله حائز اهمیت ذکر می کند.


وی که در این مدت توانست روایتی علاوه بر آنچه خبرگزاری ها و رسانه های عربی و غربی از وقایع لیبی به خوردمان می دادند، برای مخاطب ایرانی روایت کند، در پایان سفر خود، خبر از مسئله ای می دهد که شاید در نظر مخاطب ایرانی شیعه بسیار مهم تر باشد.

بنابر این گزارش، خبرنگار واحد مرکزی خبر بلافاصله پس از بازگشت از لیبی، در رابطه با وضعیت امام موسی صدر در وبلاگش نوشت: ... راستی درباره «امام موسی صدر» هم تحقیق کردیم... انقلابیون درگیر دغدغه های خودشان هستند... اما خلاصه بگویم، «موسی کوسا»، رفیق گرمابه و گلستان قذافی، کلیددار ماجراست که حالا لندن است...


موسی کوسا وزیر خارجه قذافی


وی در ادامه نوشته است: از طرفی خانه پیرمرد 80 ساله ای را پیدا کردیم که قذافی او را که از ماموران امنیتی اش بوده و شبیه امام موسی صدر است سالها پیش، همزمان با ربایش، با لباس ایشان راهی ایتالیا کرده... اما خانه نبود و همسایه ها می گفتند از آغاز انقلاب لیبی او هم غیبش زده است.

نجف زاده البته در بخشی دیگر از نوشته خود آورده است: ... ما در این سفر، در طرابلس و بنی ولید و سرت، وقتی گلوله ها چند قدمی مان می خورد، تازه فهمیدیم بچه های جنگ خودمان، آنها که تصویربردار یا خبرنگار یا دبیر خبر بودند، 8 سال، چه شاهکارهایی کردند... ما که جنگ و خط مقدمش را فقط در فیلم ها دیده بودیم... نگاه ما به جنگ محدود می شد به اضطراب آژیر قرمز و صدای ضد هوایی و حجله شهید سرکوچه ها، با چند روز بی آبی و دو تا تیر و ترکش، ولوله ای در جانمان می افتاد... و ایضا فهمیدیم «برخی» در وزارت فخیمه خارجه دولت مکرمه ما، چقدر خوش خسبیده اند و تازه با اعتماد به نفسی ستودنی، در حد لالیگا، شعر کوتاه هم می گویند.


نجف زاده در میان دو انقلابی لیبیایی

۲۵ مهر ۹۰ ، ۰۸:۲۷ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲ نظر
این غرفه یکی از غرفه های پر بازدید در نمایشگاه رسانه هعای دیجیتال به شمار می رود.

۲۴ مهر ۹۰ ، ۱۴:۲۷ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱ نظر
من پای برنامه‌های تلویزیون نشستم و آنها را دیده‌ام؛ البته نه به اندازه دوستانی که می‌بینند، اما واقعاً بعضی وقتها کاملاً آموزش رقص است.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در برنامه امروز «سمت خدا» که از شبکه سوم سیما و پس از اذان ظهر و به صورت زنده پخش گردید، درباره برخی از برنامه‌های کودک صدا و سیما انتقاد کرد و گفت: واقعاً بعضی وقتها این برنامه‌ها کاملاً آموزش رقص است.

این واعظ مشهور در این برنامه تلویزیونی به تربیت کودکان در جامعه و خانواده اشاره کرد و گفت: کار تربیتی یک کار بسیار حساس است و پدر و مادرها حق دارند نگران باشند. در روایات داریم در آخرالزمان کار تربیتی خیلی دشوارتر می‌شود.

وی در ادامه سخنانش گفت: گاهی از اوقات هم من پای برنامه‌های تلویزیون نشستم و آنها را دیده‌ام؛ البته نه به اندازه دوستانی که می‌بینند، اما واقعاً بعضی وقتها کاملاً آموزش رقص است. انسان این را می‌بیند و متوجه می‌شود. یک مقداری را یاد می‌دهند و اگر او بخواهد ادامه‌اش را انجام دهد، یک رقص کامل می‌شود. گاهی اوقات هم تکرار برخی موسیقی‌های رپ و شوهایی است که در غرب وجود دارد و آمده‌اند مقداری آن را رقیق‌تر کرده‌اند تا آن مرز حلال و حرام که کسی دادش در نیاید. ولی هر کس به این برنامه انس بگیرد به موسیقی رپ علاقه پیدا خواهد کرد.

۲۲ مهر ۹۰ ، ۲۱:۲۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر