آسمان آبی

آسمان آبی

سلام
بر توئی که پا به خلوت ما گذاشته ای ؛
خوش آمدی !
اینجا آسمانِ آبی است .
اینجا آسمان همیشه آبی است ،
نه گرد و غباری و نه دود و خاکستری و نه حتی تکهِ ابریُّ و ...
اینجا آسمانش همیشه آبی است ؛
آبیِ آبیِ آبی ،
برای توئی که دوست داری آسمان را همیشه آبی ببینی .
بیا و نظاره کن آنچه را که تو دوست می داری.
بیا و ببین به شرط آنکه اگر خوشت آمد به دوستانت هم خبر دهی که بیایند و ببینند ؛
در ضمن آیا هیچ می دانستی که برای ما مهم است ؟؟؟!!!
اگر برای خودت هم مهم است نظرت را راجع به آنچه که دیده ای برایمان بنویس .
باز هم بیا و یک سری به ما بزن از دیدن دوباره ات خوشحال می شویم بیا قدمت بروی چشم .
یاعلی

طبقه بندی موضوعی

آخرین مطالب

  • ۲۷ ارديبهشت ۹۷ ، ۰۲:۰۶ .
  • ۰۶ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۰:۴۶ سلام

فرازهایی از فرمایشات مقام معظم رهبری درباره گرامیداشت ۲۲ بهمن به شرح ذیل است:

ثمرات حضور مردم در صحنه‏

1. در برداشتن رحمت و عنایت الهى‏

خداى تبارک و تعالى از اول با شما بوده است و مادامى که شما در صحنه باشید و ان‏شاءاللَّه هستید و خواهید بود، خداى تبارک و تعالى شما را پشتیبانى مى‏کند، شما قوى خواهید بود.(1)

2. حاکمیت اسلام در ایران و جهان‏

حضور شما مردم عزیز و مسلمان در صحنه است که توطئه‏هاى ستمگران و حیله‏گران تاریخ را خنثى مى‏کند، حضور شما در صحنه است که گرد یأس و درماندگى بر چهره‏هاى منافقین و متحدان بى‏آبرویش مى‏پاشد، حضور شما مردم شجاع و با ایمان است که خط اصیل اسلام را بر ایران و به امید خدا بر جهان حاکم خواهد نمود، حضور شما مردم مؤمن و از جان گذشته است که روشنفکران غرب و شرق‏زده را براى همیشه رسوا مى‏کند، حضور شما در صحنه، تمام «من»ها و منیتهاى شیطانى را کوبیده و مى‏کوبد و «ما» و اخوت اسلامى را جایگزین آن نموده و مى‏نماید.

حضور شما در صحنه به آمریکا و غرب و شرق و دنباله‏روهاى بى‏عقلشان هشدار داد که این ما بودیم که انقلاب نمودیم و این ما هستیم که سرنوشت خود را خود تعیین مى‏نماییم و از کلمات بى‏محتواى شما گول نمى‏خوریم.

امروز و روزهاى آینده، روز شکست جریان دشمنان قسم‏خورده اسلام است، روز شکست فرد یا افراد نیست؛ روز شکست جریانى است که به اسلام معتقد نیستند و اگر هم باشند، مسلماً تا حدودى است که با قوانین غرب برنخورد و مخالفتى نداشته باشد، روز شکست جریانى است که همیشه قلب مرا مى‏آزارد، شکست جریانى است که بسیار خطرناکتر از تمامى جنایتها و خیانتهاى رژیم پهلوى در طول حکومت ننگینشان بود، روز

 

شکست جریانى است انحرافى که حضور به موقع شما، پایه‏هاى آن را لرزاند و فرو ریخت.

دوستان عزیزم، بسیار دقت کنید و کاملًا به‏هوش باشید و هوشیارانه با آرامش کامل، ولى با تمام توان در صحنه باشید که بى‏شما هیچ کس، هیچ نمى‏تواند کند و با شما، همه دشمنان رسول اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) نابود خواهند شد.(2)

این حضور شماها در صحنه، امید این را مى‏دهد که نه توطئه‏هاى داخلى موفق بشوند به آن طرحهاى شیطانى خودشان و نه هجوم خارجى بتواند به این ملت آسیب برساند.

سرتاسر ایران، ملتى است که همان‏طور که در اول نهضت، حاضر در صحنه بودند و با حضور خودشان، این کشور را و اسلام را بیمه کردند، الآن هم همه در سرتاسر کشور، در صحنه حضور دارند.(3) مردم را در صحنه حاضر نگه دارید که آنچه انقلاب و ایران را حفظ کرده، حضور مردم در صحنه است.(4)

3. آسیب‏ناپذیرى انقلاب‏

همین حضور است که موجب این است که این انقلاب آسیب نبیند. اگر انقلاب مال یک حزبى بود یا مال یک گروهى بود و مردم در صحنه حاضر نبودند، آن انقلاب دوام نداشت و همیشه باید با سرنیزه حفظش مى‏کردند.(5)

4. پیروزى‏

یکى از ارکان پیروزى، حضور ملت در همه صحنه‏ها است و الحق، این ملت نمونه در پیشگاه خداوند تعالى ارزشى عظیم دارد.(6) تاکنون هر چه برکات به این جمهورى اسلامى رسیده است و هر چه پیروزى نایل این ملت مظلوم عاید شده است، از حضور ملت و همه قشرها است (که) در صحنه‏اند و از این‏که جمهورى اسلامى را از خود مى‏دانند، چنانچه از خودشان است. این حضور شما در صحنه و پشتیبانى شما از جمهورى اسلامى، این رمز پیروزى است که عاید شما شده است.(7)

5. شکست توطئه دشمن در تبلیغ روگردانى مردم از اسلام‏

آنها که خیال کردند یا تبلیغ مى‏کنند به این‏که مردم دیگر در آن مسائل اسلامى و در جمهورى اسلامى سست یا بى‏تفاوت(اند) و در بعضى تبلیغات هم هست که مخالف شده‏اند، مردم از جمهورى اسلامى رو برگردانده‏اند، اینها بیایند سرتاسر کشور اسلامى را، زن و مرد مسلمان این کشور را و زن و مرد تمام فرق مختلفه‏اى که در این کشور هست (را) ببینند، تمام مسلمانها و کسانى که از اقلیتهاى مذهبى هستند و پایبند به جمهورى اسلامى هستند، تمام اینها در سرتاسر کشور، با همان شور و شوقى که در اول نهضت داشتند، امروز هم به همان نحو در ادامه نهضت شور و شوق دارند.(8)

ملت شریف و مبارز ایران! دشمنان اسلام و نهضت در خارج و داخل، تبلیغات زهرآگین خود را شروع کردند و چنین وانمود مى‏کنند که مردم به سردى و سستى گراییده‏اند. مى‏خواهند شما را متهم کنند که از جمهورى اسلامى رو برگردانیده‏اید. از شما ملت مبارز انتظار دارم که با شرکت همگانى خود، یاوه‏سرایان را رسوا کنید.(9)

  رمز بقاى انقلاب‏

بى‏تردید رمز بقا(ى) انقلاب اسلامى، همان رمز پیروزى است و رمز پیروزى را ملت مى‏داند و نسل‏هاى آینده در تاریخ خواهند خواند که دو رکن اصلى آن، انگیزه الهى و مقصد عالى حکومت اسلامى و اجتماع ملت در سراسر کشور با وحدت کلمه براى همان انگیزه و مقصد. اینجانب به همه نسل‏هاى حاضر و آینده وصیت مى‏کنم که اگر بخواهید اسلام و حکومت الله برقرار باشد و دست استعمار و استثمارگران خارج و داخل از کشورتان قطع شود، این انگیزه الهى را که خداوند تعالى در قرآن کریم بر آن سفارش فرموده است از دست ندهید و در مقابل این انگیزه - که رمز پیروزى و بقا آن است - فراموشى هدف و تفرقه و اختلاف است. بى‏جهت نیست که بوق‏هاى تبلیغاتى در سراسر جهان و ولیده‏هاى بومى آنان، تمام توان خود را صرف شایعه‏ها و دروغ‏هاى تفرقه‏افکن نموده‏اند و میلیاردها دلار براى آن صرف مى‏کنند. بى‏انگیزه نیست سفرهاى دائمى مخالفان جمهورى اسلامى به منطقه و مع‏الاسف در بین آنان از سردمداران و حکومت‏هاى بعض کشورهاى اسلامى که جز به منافع شخصى خود فکر نمى‏کنند و چشم و گوش بسته، تسلیم آمریکا هستند، دیده مى‏شود.

امروز و در آتیه نیز آنچه براى ملت ایران و مسلمانان جهان باید مطرح باشد و اهمیت آن را در نظر گیرند، خنثى‏کردن تبلیغات تفرقه‏افکن خانه‏برانداز است. توصیه اینجانب به مسلمین و خصوص ایرانیان به ویژه در عصر حاضر آن است که در مقابل این توطئه‏ها عکس‏العمل نشان داده و به انسجام و وحدت خود به هر راه ممکن افزایش دهند و کفار و منافقان را مأیوس نمایند.(10)

  نسل‏هاى آینده باید 22 بهمن را بزرگ بشمارند

بیست و دو بهمن، سرآغاز پیروزى ملت ایران بر مستکبران و غارتگران، 22 بهمن سرآغاز برچیده‏شدن دستگاه ستمگرى طاغوتیان و 22 بهمن سرآغاز حکومت اللَّه بر جهان،(11) 22 بهمن، سالروز شکست باطل و جنود ابلیسى به دست حق‏طلب جندالله،(12)، 22 بهمن سرآغاز برافراشته شدن پرچم عدالت اسلامى و بیدارى مستضعفان، بر کشور و ملت بزرگ ایران و بر جمیع مسلمانان و مستضعفان و محرومان مبارک باد.(13)

این معنا باید سرمشق ما باشد در تمام زندگى که اگر یک ملتى، همه قشرهایش با هم بودند و یکپارچه بودند، هیچ قدرتى نمى‏تواند در مقابل آن‏ها ایستادگى کند و آسیبى به آن‏ها برساند.

کسانى از ابرقدرت‏ها (که) مى‏خواهند (بر) کشورى غلبه بکنند و از کشورى بهره‏بردارى کنند، محتاجند به این‏که یا این کشور با تمام افرادش، طرفدار آن‏ها باشد که از دسته‏جمعى آن‏ها بهره‏بردارى کنند یا این‏که بازى بدهند گروه‏هایى را که تفرقه بیندازند بین افراد این کشور. اگر چنانچه ملت با هم در مقابل تمام قدرت‏هاى عالم قیام کنند، (آن‏ها) به خودشان اجازه نمى‏دهند که با یک همچو ملتى مقابله کنند، لهذا کوشش اصیل آن‏ها در این است که در خود ملت، بین قشرهاى ملت اختلاف ایجاد کنند که با اختلاف خودِ ملت، آن‏ها بتوانند سلطه پیدا کنند.

در 22 بهمن ثابت شد که (قدرتهاى عالم) بر ملتى یکپارچه - ملتى که مقصدشان یک مقصد الهى است، نه یک مقصد مادى صرف و همه‏شان با هم یکصدا هستند - نمى‏توانند غلبه کنند. این یک درسى است براى ما در طول تاریخ که اگر بخواهیم مقاصد خودمان را، کشور خودمان را به ثمر برسانیم - نتیجه این‏همه خون و این‏همه علیل و این‏همه رزمنده و این‏ها - باید همه با هم باشیم. این یک درسى است که ما از 22 بهمن فرا گرفتیم و باید این درس را با تمام قوا دریابیم و با تمام قوا حفظ کنیم. 22 بهمن باید در طول زندگى، سرمشق ما باشد و نسل‏هاى آینده باید 22 بهمن را - که غلبه ایمان بر کفر و الله بر طاغوت و اسلام بر کفر بود - حفظ کنند و بزرگ بشمارند؛ بزرگ بشمارند روزى را که خداى تبارک و تعالى به ملت ما منت گذاشت که این ملت را یکپارچه کرد و ملت را غلبه داد.(14)

  از ملت تشکر مى‏کنم‏

قبل از هر چیز، همگى باید از خداوند تعالى تشکر کنیم که ملت ما را توفیق خدمتگزارى به اسلام را عطا فرموده است و از ملت تشکر کنیم که در همه مراحل از قبل از انقلاب تا زمان انقلاب و تا پیروزى انقلاب، یک دل و یک جهت براى اقامه عدل اسلامى و براى دفع اشرار و رژیم‏هاى فاسد و اقامه رژیم جمهورى اسلامى کوشش کردند و از زمانى که به‏پا خاستند تاکنون در صحنه بوده‏اند و با تمام توان خود و بذل مال و جان و فرزند و خاندان براى پیداشدن عدل الهى و مستقرشدن احکام آسمانى کوشا بوده‏اند و در صحنه. الان هم بیش از پیش حاضرند.(15)

  به خوبى مردم ایران پیدا نمى‏شود

مردم ما قبل از انقلاب و بعد از آن، چنان در صحنه هستند که انسان متحیر مى‏شود.(16) در تمام دنیا مردمى به خوبى مردم ایران پیدا نمى‏شود. امروز مردم، پشتیبان انقلاب اسلامى و دولت هستند. پشتیبانى مردم از دولت به خاطر این است که دولت را اسلامى مى‏دانند و مى‏دانند که طرفدارى از دولت، طرفدارى از اسلام است، تنها به این خاطر است که از دولت پشتیبانى مى‏کنند.(17)

 

1) صحیفه امام، ج 15، ص 138

2) صحیفه امام، ج 14، ص 473 - 474

3) صحیفه امام، ج 14، ص 284

4) صحیفه امام، ج 17، ص 453

5) صحیفه امام، ج 14، ص 319

6) صحیفه امام، ج 17، ص 322

7) صحیفه امام، ج 17، ص 119 - 120

8) صحیفه امام، ج 14، ص 284

9) صحیفه امام، ج 9، ص 259

10) صحیفه امام، ج 21، ص 404

11) صحیفه امام، ج 17، ص 298

12) صحیفه امام، ج 17، ص 303

13) صحیفه امام، ج 17، ص 298

14) صحیفه امام، ج 14، ص 86 - 87

15) صحیفه امام، ج 15، ص 281

16) صحیفه امام، ج 17، ص 159

17) صحیفه امام، ج 17، ص ۴۵۳

۹۰/۱۱/۲۱ موافقین ۰ مخالفین ۰

نظرات  (۴)

۰۱ فروردين ۹۱ ، ۲۰:۳۲ رسانه در خدمت انقلاب
سلام

سال نو مبارک
سلام دوست عزیز
دعایت می کنم تا برایم دعا کنی
به حق محمد و علی
_____________________$$$$_______$$$___$$$$$
____________________$$$$$$_____$$$___$$$$$$$
___________________$$$_$$$$___$$$__$$$$____$
___________________$____$$$$_$$$$_$$$
_______________________$$$$$$$$$$$$$$
آپم و منتظر حضورت _______$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
___________________$$___$$$$$$$$$$$$$$$$$
..____________@ __$$____$$$$_$$$_$$$__$$$$$
_________€€€€€€€€$____$$$$___$$__$$$$___$$$
______€€€€€€€€€€€€€€__$$$_____$$___$$$____$$
____€€€€€€€€€€€€€€€€€€_$$_____$$$___$$$____$
___€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€_$$_____$$____$$$
__€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€_$_____$$$____$$
_€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€____ __$$$____$
€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€______$$$
$$$___$$$___$$$___$$$___$$$_____$$$
_°_____°______°_____°_____°_____ _$$$
_____________€__________________$$$
_____________€__________________$$$
زود بیااااااااااا ____€_________________$$$$
_____________€._______________$$$$$
_____________€..____________ $$$$$$$$
____________€€€€€€€._..-?*°*?-.._ ~~~*°*~~~
~~~ _..-?*°*?-..~~~~ _..-?*°*?-.._
_..-?*°*?-..__..-?*°*?-.._
-------------------------------------
...........|""""""""""""""" " """"""""|\|_
...........|......*اینم وسیله!!!* ....|||"|""\___
...........|________________ _ |||_|___|)
...........!(@)'(@)""""**!(@ )(@)***!(@)
اگه خواستی ازراه دریا بیاااااااااولی مواظب باش غرق نشی

°°°°°°°°°°°°|/
°°°°°°°°°°°°|_/
°°°°°°°°°°°°|__/
°°°°°°°°°°°°|___/
°°°°°°°°°°°°|____/°
°°°°°°°°°°°°|_____/°
°°°°°°°°°°°°|______/°
°°°°°°______|_______________
~~~~/____________________\~~~~
,.-~*´¨¯¨`*•~-.¸,.-~*´¨¯¨`*•~-.¸,.-~*´¨¯¨`*•~-.¸,.-
خنده بازار ..... گریه بازار
نظر شما چیست؟

خوشحال میشم نظرتون رو دراینباره بدونم
یاعلی

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی